Computest Cihazları

Oto ekspertiz cihazları, ikinci el araç alım satımı esnasında araçların o andaki durumlarını tespit etmek için kullanılan oto ekspertiz cihazlarıdır.

Araçların motor performans durumu, güç ve tork değerleri, ön ve arka frenleri, ön ve arka amortisör sistemleri, rot sisteminin sağa veya sola çekme oranları, kaporta-boya ve hasar durumları ve elektronik beyin arızaları tespit edilir ve kullanıcıya yazılı rapor verilir.

Bu sistemin içerisinde Dyno / Dinamometre cihazı, Fren test cihazı, Amortisör test cihazı, Yana kayma cihazı, Boya ölçüm cihazı, Elektronik arıza tespit cihazı olması gereken cihazlardır. İstenirse ilave olarak elektronik şase durumu ölçüm cihazı, far ayar cihazı, egzoz gazı ölçüm cihazı, Akü test cihazı vs gibi cihazları da eklemek mümkündür.

Computest – Oto ekspertiz amaçlı kullanılan cihazların hassas ve doğru ölçüm yapabilmeleri, cihaz üretici firmanın deneyimlerine, kalite belgelerine, ve cihazların yapımında kullanılan malzemelere ve cihazda çalışan programa bağlıdır.

Computest cihazının merdaneleri ne kadar kalın – etli malzemeden yapılmış ise yani kütleleri ne kadar ağır ise, dönüş momenti o kadar fazla olacak, merdanelerin dönüşü o kadar düzenli olacaktır.

Bu sayede hem araçların güç ve tork değerleri daha doğru ölçülecek, hemde daha güçlü araçların ölçülmesi mümkün olacaktır.

Eğer merdaneler yeterince kalın ve ağır değilse, çok güçlü araçların yüksek güçlerdeki testlerinde hassasiyet oranı azalacaktır

Daha detaylı bilgi için www.computest.com.tr veya http://otoekspertiz.com.tr sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Firmamıza ulaşmak isterseniz 444 2776 veya 0532 231 2334