Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'fop_enqueue_conditional_scripts' not found or invalid function name in /home/matescom/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 310
Skip to content

HAKKIMIZDA

2021 yılında 34’ncü yılını dolduran Firmamız COMPUTEST ve DYNOTÜRK markaları altında oto ekspertiz bayilikleri vermekte ve aynı zamanda isteyen müşterilerine Oto ekspertiz cihazları ve araç muayene cihazları ile tüm otomobil servis ekipmanlarının satış, servis ve kalibrasyon hizmetlerini vermektedir.

Ankara’da bulunan merkezimiz, İstanbul’daki şubemiz ve Show Room ile tüm Türkiye genelinde 27 elemanımız ile faaliyet göstermekteyiz.

Corhgi, Dimsport, Capelec, Technomotor, Spanesi ve Ecotechnics gibi firmalarının Türkiye yetkili distribütörü olarak çalışmaktayız.

COMPUTEST ve DYNOTÜRK tescilli markaları ile bayilik veren firmamızın 87 adet kurumsal bayi olmak üzere 550 den fzla oto ekspertiz istasyonu kurmuş bulunmaktayız. 

Firmamız, ilave olarak test ve ölçü cihazlarında Karl Deutsch gibi öncü firmalarının temsilciliğini yapmakta, bu firmaların ultrasonik ve manyetik çatlak dedektörü ile boya kalınlığı ölçme cihazlarının satış ve servis hizmetlerini sunmaktadır.

Ankara ve İstanbul ofislerimizde müşterilerimize verilecek eğitimlerde kullanılmak üzere 25 kişi kapasiteli eğitim salonu ile cihazlarımızın tanıtım ve pratik kullanımını gerçekleştirdiğimiz showroomlarımız ve özellikle küçük boyutlu cihazların tamiri ve kart onarımları için servis laboratuarlarımız bulunmaktadır.

2014 yılında İstanbul Maslak şubemizde yalnızca Spanesi Şase tezgahlarını sergilediğimiz özel bir showroom açmış bulunmaktayız.

Firmamızın ISO 9001, CE, Turkak, TSE Hizmet Yeterlilik, TS12875, TSE12578, OHSAS 18001, TS ISO 11614, TS ISO 3930 ve Ulusal tip onay belgeleri mevcuttur.

Firmamızın satış ve servis kadrolarının her birinde ortalama 12 personel bulunmakta olup, ekipman grubunda yaklaşık 27 personel ile hizmet vermekteyiz. Kurum olarak müşterilerimizi yerinde ziyaret ederek problemlerini dinlemekte, soruna en kısa sürede çözüm bulmaya çalışmak için bu sorunları merkez ofisimize rapor etmektedir. Bilgisayarlarımızda bulunan veri bankalarında tüm müşterilerimize satılan cihazlar ve bu cihazların seri numaraları, garanti süreleri, servis ve kalibrasyon tarihleri ile sunulan tüm hizmetlere ilişkin kayıtlar saklanmaktadır.

Firmamızın satış ve servis hizmetini yapmış olduğu cihazların tamamı için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan garanti belgesi alınmış olup, cihazlarımızın tamamı TOFAŞ, OPEL, TOYOTA, HONDA, HYUNDAI, FORD ve NISSAN gibi firmaların onay listesinde bulunmaktadır. Yapılan istatistikler sonucunda firmamızın satış sonrası servis hizmetleri konusunda ilgili pazarda birinci sırada yer aldığı ve Türkiye genelinde servis ekipmanları satışında ortalama %70 oranında pazar payı aldığı görülmektedir.

Toyota-Sa bayilerinin motor test, klima gaz dolum ve ön düzen ayar cihazları; Ford Otosan bayilerinin motor test cihazları; Fiat bayilerinin klima gaz dolum cihazları; Peugeot ve Renault bayilerinin yeni tip klima gaz dolum cihazları ile Çevre Bakanlığı’nın 81 adet egzoz emisyon ölçüm cihazı, Jandarma Genel Komutanlığının 87 adet Fren test cihazı, 87 adet egzoz emisyon ölçüm cihazı ve 87 adet Far ayar cihazı firmamızca temin edilmiştir.

Bunlara ilave olarak ikinci el araç alım satımlarında kullanılan 550 den fazla Oto Ekspertiz istasyonu ve 300 den fazla araç muayene ön hazırlık istasyonu kurmuş bulunmaktayız.


mates@mates.com.tr