Oto Ekspertiz nedir ?

Ekspertiz, bir nesnenin değerini belirlemek, hasar oranını hesap etmek gibi anlamlara gelmektedir.  Oto ekspertiz ise araçlar  üzerinde bazı testler yapılarak, araçların o andaki durumunu belirlemek, hasar oranına bakmak, arızalarını tespit etmek ve alıcı ile satıcının aracın değerini belirlemesi için fikir vermek demektir.

Oto  ekspertiz işlemleri farklı araç test cihazları ile yapılmakta olup son derece hayati önem taşımaktadır. Bu cihazlar başlıca Dinamometre, Fren test, Amortisör test, Yana kayma, Boya ölçüm cihazı, elektronik arıza tespit cihazı gibi cihazlardır. İstenirse aracın altını kontrol etmek için lift alınabilir.

Araçların her şeyden önce can taşıyacak olduğunu düşünerek tüm test ve düzeltme çalışmalarının çok büyük titizlik ve kaliteli cihazlar  ile yapılması gerekmektedir. Oto ekspertiz cihazları bu nedenle iyi biline bir yerden ve kalite belgeleri olan firmalardan alınmalıdır.  Sayfamızda bu konunun önemi ve kullanılan araçlar ile ilgili detaylı bilgi paylaşımında bulunduk. Dilerseniz buradan göz atabilirsiniz.